Vytváření ilustrace I.

Vytváření ilustrace I.

Čaues! Ptáte se, proč byste měli projít tento článek? Pokud vás zajímá proces výroby jedné takové ilustrace, tak jste tady správně, protože vám pomůžu nahlédnout pod pokličku jedné takové výroby! 

NÁVRH

Vše začíná skicou celé ilustrace. Mnohdy je první skica velmi nepřehledná a pro nezasvěceného to může být jen změť čar (tedy pro všechny mimo tvůrce samotného). Když se více rozpracuje, už se dá odhadnout, kam chce celá práce směřovat.

LINIE

V této konkrétní ilustraci jsem si hrála s perspektivou a liniemi obrazu obecně. Proto bylo nutné si vytvořit vlastní perspektivní síť, podle které jsem se orientovala. A ano, je to naprostý chaos. Příště zkusím takový projekt spíše ve 3D, ale zase, jak později uvidíte, jsem měla plnou moc nad každou barevnou pochou, což jsem od začátku chtěla. 

PŘEVEDENÍ DO PLOCH

Po skice a liniích následuje (alespoň u mne) vybudování scény. Někdy ji vytvářím komplet ve vektorovém programu Illustrator, u jednodušších ilustrací pracuji přímo v Photoshopu. Obojí má své klady i zápory, ale u konceptu v Illustratoru převažuje to, že se dá pracovat s velkými celky naráz, aniž by se mi to celé rozsypalo. 

TEXTURY

V téhle fázi celý soubor převedu do Photoshopu po vrstvách (přes velmi nudný proces groupování po jednotlivých objektech, doteď jsem na nic chytřejšího nepřišla). Ve Photoshopu poté jednotlivé vrstvy převedu do masek a začne texturování. Mnohdy při úpravě barev a vyznění celé ilustrace strávím nejvíce času, jindy, když mám od začátku velmi přesnou představu, je to opravdu jen "o udělání". 

 

FINAL

Nakonec přidám drobné detaily pro podtržení celé ilustrace. Tadá!